Міського голови призначено icon

Міського голови призначеноНазваМіського голови призначено
Дата конвертації03.05.2013
Розмір50.13 Kb.
ТипРішення
джерелоПЕРЕВИБОРИ МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКОГО

МІСЬКОГО ГОЛОВИ ПРИЗНАЧЕНО

Щодо правомірності рішення Могилів-Подільської МВК від 3 грудня 2010 р.

Як стало відомо від голови Могилів-Подільської міської виборчої комісії Маслянка О.О., він вирішив скликати на 16-00 год. 9 грудня 2010 р. виборчу комісію на якій обіцяє розглянути скарги кандидатів на посаду міського голови.

Ця «визначна» для Могилева-Подільського подія має відбутись майже через півтора місяця після того як закінчились всі можливі терміни для розгляду таких заяв та після багатьох судових засідань на яких судді визнали протиправними дії Могилів-Подільської МВК та скасували рішення про визнання обраним міським головою Бровка П.П. і зобов’язали ці скарги розглянути. Про це розповідали десятки Веб сайтів, газети, телевипуски новин та ін. Та мабуть найцікавіше тут те, що засідання комісії скликається на сьомий день після того, як це саме питання вже було розглянуто тією ж Могилів-Подільською МВК, але без її голови Маслянка О.О., який не побажав прийти на засідання ініційоване десятьма членами комісії, тобто абсолютною більшістю від її складу. Тоді, 3 грудня 2010 р. Могилів-Подільська МВК прийняла рішення про призначення повторного голосування по виборах Могилів-Подільського міського голови на 19 грудня 2010 р., яке голова виборчої комісії Маслянко О.О. не визнає та відмовляється проставити печатку на відповідній постанові…!?

Звичайно, Маслянко О.О. має право говорити про те що чогось там не визнає, але оскільки він є відповідальною посадовою особою, то йому варто знати, що згідно закону судові рішення та прийняті постанови виборчої комісії, якщо вони не скасовані в установленому законом порядку, повинні виконуватись усіма й навіть головою виборчої комісії Маслянком О.О. і навіть якщо це йому зовсім не до вподоби. Маслянку О.О. також варто було би знати, що за навмисне невиконання судових рішень та перешкоджання роботі виборчої комісії передбачена юридична відповідальність.

Щодо правомірності рішення Могилів-Подільської МВК №25 від 03.12.10р., яким постановлено призначити повторне голосування по виборах міського голови на 19 грудні 2010 р. надаємо правовий висновок провідних юристів України:


«Згідно ч.4 ст.76 Закону 2487-VI( 2487-17 ) при встановлені результатів виборів міського голови міська територіальна виборча комісія на своєму засіданні, на підставі складеного нею протоколу про результати виборів міського голови, не пізніш як на п'ятий день з дня виборів, приймає одне з таких рішень:

  1. Про визнання міського голови обраним;

  2. про призначення повторного голосування;

  3. про визнання виборів відповідного міського голови такими, що не відбулися.

Тобто, нормою наведеної статті встановлений вичерпний перелік можливих рішень про результати виборів.


04.11.2010 р. Могилів-Подільська МВК постановою №20 « Про результати виборів депутатів Могилів-Подільської міської ради та міського голови» затвердила результати протоколу по виборам міського голови та визнала обраним на посаду міського голови Бровка Петра Петровича, 1960 р.н,, прож. вул. Покровська,3, який, згідно довідки Посольства Республіки Молдова № 30 від 08.11.2010 р. та інших документів є громадянином Р.Молдова.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 листопада 2010 року визнано протиправною та скасовано постанову № 20 від 04 листопада 2010 року Могилів-Подільської виборчої комісії Вінницької області про затвердження протоколів по виборам міського голови м. Могилів-Подільського в зв’язку з чим вищевказане рішення МВК, про визнання міського голови обраним , втратило чинність, а отже Бровко П.П. не має повноважень виконувати обов’язки міського голови.

Статтею 90 Закону 2487-VI визначено, що у разі визнання судом рішення відповідної виборчої комісії протиправним, у тому числі з питання установлення підсумків і результатів голосування, встановлення результатів виборів, рішення з цього питання приймається виборчою комісією, рішення якої було визнане протиправним, або виборчою комісією вищого рівня на підставі рішення суду. При цьому виборча комісія не може прийняти рішення, яке по суті повторює рішення, визнане судом протиправним, крім випадку, коли рішення було скасовано з формальних підстав.


^ Статтею 14 КАСУ визначено, що постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили є обов'язковими до виконання на всій території України, а невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність встановлену законом.


Із аналізу вищевикладеного слідує, що Могилів-Подільська міська виборча комісія виконуючи рішення суду, що набрало законної сили зобов’язана прийняти одне з таких рішень, передбачених ч.4 ст.76 Закону 2487-VI :

  1. ^ Про призначення повторного голосування;

  2. про визнання виборів відповідного міського голови такими, що не відбулися.


Згідно ч.4 ст.14 , абз.2 ч.1 ст.82 Закону 2487-VI повторні вибори міського голови призначаються відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня прийняття рішення про:

  1. ^ Визнання відповідних виборів такими, що не відбулися;

  2. визнання особи такою, яка відмовилася від посади міського голови.Згідно ст.78 Закону 2487-VI територіальна виборча комісія приймає рішення про проведення в виборчому окрузі повторного голосування, якщо у цьому виборчому окрузі найбільшу і водночас однакову кількість голосів набрали два або більше кандидатів на посаду міського голови.


Таким чином, Законом 2487-VI не врегульовано питання про те яке саме наступне рішення передбачене ч.4 ст.76 цього Закону повинна прийняти територіальна виборча комісія у випадку, якщо в судовому порядку скасовано її рішення про визнання міського голови обраним.


Могилів-Подільська міська виборча комісія, виконуючи рішення суду, що вступило в законну силу, постановою № 25 від 03.12.2010 р. прийняла рішення про призначення повторного голосування по виборах Могилів-Подільського міського голови на 19 грудня 2010 р.

Згідно п. 5ч.1 ст.24 Закону 2487-VI ЦВК може з власної ініціативи у разі прийняття територіальною виборчою комісією незаконного рішення або її бездіяльності скасувати таке рішення та (або) прийняти рішення по суті питання. Рішення Територіальної виборчої комісії може бути також скасовано в судовому порядку.


Станом на 8 грудня 2010 р. постанова Могилів-Подільської міської виборчої комісії № 25 від 03.12.2010 р., згідно якої призначено повторне голосування по виборах Могилів-Подільського міського голови на 19 грудня 2010 р. в установленому законом порядку не скасована, а отже є чинною та підлягає виконанню.

Щодо участі у виборах Могилів-Подільського міського голови громадянина Р.Молдова, то згідно ст.9, п.1ч.1 ст.53 Закону 2487-VI міським головою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України ( 254к/96-ВР ) при цьому участь у передвиборній агітації забороняється іноземцям, та особам які мають подвійне громадянство».

Підготував: Ю.КіськовСхожі:

Міського голови призначено iconПозачергові вибори Миколаївського міського голови
Про реєстрацію офіційних спостерігачів від кандидата на посаду Миколаївського міського голови Миколаївської області Пучкова Сергія...
Міського голови призначено iconПозачергові вибори Миколаївського міського голови
Про реєстрацію офіційних спостерігачів від кандидата на посаду Миколаївського міського голови Миколаївської області Пучкова Сергія...
Міського голови призначено iconРозпорядження міського голови від 28. 11. 2013р. №100 м. Щастя Про покладання повноважень на період відсутності міського голови у зв’язку з моїм відрядженням, керуючись ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
З змінами і доповненнями, покласти тимчасове здійснення повноважень міського голови на період моєї відсутності з 16. 12. 2013р по...
Міського голови призначено iconРозпорядження до відома працівників виконавчого комітету Щастинської міської ради
Щастинського міського голови від 05. 05. 2014р. №21 «Про відпустку міського голови Живлюка В. Л.» покласти тимчасове здійснення повноважень...
Міського голови призначено iconРозпорядження міського голови №42 від 22. 05. 2013 року м. Щастя Про внесення змін до розпорядження міського голови №39 від 16. 05. 2013р
Розпорядженням Луганського міського голови №162 від 29. 04. 2013 р. «Про підготовку до пожежонебезпечного періоду», з метою своєчасного...
Міського голови призначено iconРозпорядження міського голови №13 від 16. 01. 2008 Про внесення змін та доповнень до розпорядження міського голови
«Про внесення змін та доповнень до розпорядження міського голови від 26. 01. 07 №77 «Про проведення міського конкурсу на звання «Кращий...
Міського голови призначено iconРозпорядження міського голови від 04. 06. 2013р. №45 м. Щастя Про покладання повноважень на період відсутності міського голови у зв’язку з моїм відрядженням, керуючись ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
З змінами і доповненнями, покласти тимчасове здійснення повноважень міського голови на період моєї відсутності 05. 06. 2013р та з...
Міського голови призначено iconРозпорядження міського голови від 25. 07 2014року №301 скла д призовної комісії ( основний ). Хімейчук І. С. заступник міського голови, керуючий справами, голова комісії; члени комісії
Бойко м. П. заступник військового комісара Тернопільського об’єднаного міського військового комісаріату
Міського голови призначено iconДодаток 1 до розпорядження Харківського міського голови від 02. 06. 2010 р. №1439 «Про призначення загальноміських громадських слухань»
Заступник міського голови керуючий справами виконавчого комітету Харківської міської ради
Міського голови призначено iconРозпорядження міського голови від 09. 01. 2014р. №1 м. Щастя Про покладання повноважень на період відсутності міського голови
України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©bal.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи