1025-річчя хрещення Київської Русі визначна подія для всіх українців icon

1025-річчя хрещення Київської Русі визначна подія для всіх українцівНазва1025-річчя хрещення Київської Русі визначна подія для всіх українців
Дата конвертації03.10.2014
Розмір43.09 Kb.
ТипДокументи
джерело


Матеріали до загальнообласного

Дня інформування населення

30 липня 2013 року

1025-річчя хрещення Київської Русі - визначна подія для всіх українців

Це свято об’єднує навколо справжніх духовних цінностей і є важливим етапом укріплення поваги до нашої тисячолітньої історії. Тож враховуючи роль християнства у духовному, політичному та соціально-економічному поступі України, з ініціативи Президента України Віктора Януковича, ювілей хрещення Київської Русі відзначається на державному рівні.

Загалом на Рівненщині налічується 1470 релігійних християнських громад. Кожна друга з них має недільні школи, тож дбає про релігійне виховання молоді. Окрім того, наш край багатий на сакральні пам’ятки. Саме Рівненщина є батьківщиною української Першокниги – Пересопницького Євангелія, а також Острозької Біблії. До того ж в області зберігається одна із найстаріших українських православних ікон – Богородиця Одигітрія з Дорогобужа XIII століття. У музеях Рівненщини налічується вісім сотень пам’яток християнської культури, що належать до державного фонду.

24 липня велична дата в історії церкви та держави зібрала представників усіх релігійних громад Рівненщини на загальнообласні урочистості. Виступаючи зі сцени облмуздрамтеатру, представники різних конфесій були одностайними в тому, що ця ювілейна дата стала об’єднавчою. Адже ще 1025 років тому князь Володимир обрав єдину православну християнську віру. Тож священнослужителі закликали краян єднатися в молитві, прославляючи Бога.

Тим часом представники християнських релігійних організацій Рівненщини 26 липня взяли участь в урочистих заходах з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі в Національному Палаці мистецтв «Україна» в Києві. Делегацію із 30 осіб очолили в.о. голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко та голова облради Юрій Кічатий. Загалом же заходи з нагоди ювілею християнства відбуваються у всіх областях України, а також різних куточках Рівненщини. Зокрема, у храмах проходять святкові богослужіння, у містах та райцентрах відбуваються фестивалі та концерти духовного співу за участю релігійних громад різних конфесій.

Величний гранітний хрест з цієї величної нагоди встановили в Сарнах. Його спорудження зініціювала громада, обговорюючи заходи на виконання розпорядження Президента України про відзначення 1025-річчя хрещення Русі на державному рівні. Люди захотіли, аби це свято стало не лише релігійним, а й всенародним. Враховуючи побажання самої громади, підшукали місцевих спонсорів, які й виготовили та встановили величний пам’ятник від нащадків Володимирового Хрещення у міському парку поблизу Святопокровського собору. Архієпископ Сарненський і Поліський Анатолій разом із священнослужителями з усієї єпархії освятив ювілейний пам’ятний знак і відслужив молебень за всіх віруючих християн.

Ювілей хрещення Русі став основною темою круглих столів за участю влади та представників релігійних конфесій у Володимирецькому, Корецькому, Радивилівському та Рокитнівському районах.

На Гощанщині з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі відбулася презентація книги краєзнавця і письменника Спиридона Кравчука «Храми Дорогобузької землі». Видання з численними фотографіями розповідає про історію монастирів та церков Гощанського району від давнини до сьогодення. У Володимирецькому районі до ювілею християнства надрукували буклет «Духовні святині Володимиреччини». Тим часом матеріали з історії створення та розвитку церков, зібрані радою старшокласників Дубровицького району, стали основою колективно-творчої праці «Духовні храми Дубровиччини».

До святкування ювілею християнства долучилися музеї Рівненщини.

Так, на батьківщині української Першокниги – у Пересопниці зібрали унікальну колекцію. У місцевому музеї експонують переклади письма мовами світу – фінською, в’єтнамською, корейською, китайською, ромською, каракалпатською і навіть на есперанто. Більшість із цих примірників передали меценати. Окрім цього, тут також зібрали переклади святого письма українською літературною мовою, а ще стародруки, датовані ХVІІ століттям. До того ж в культурно-археологічному центрі експонуються й артефакти, пов’язані з християнством, які знайшли на теренах Пересопниці. Це, зокрема, застібки до релігійних книг ХІІ століття. Також в експозиції можна побачити і хрести-енколпіони, в середині яких були мощі святих. Їх у княжій Пересопниці носили заможні мешканці. Окрім того, 29 серпня на батьківщині української Першокниги зберуться представники усіх конфесій. Їх об’єднає свято «Блага вість», яке цьогоріч приурочене до 1025-річчя хрещення Русі. У Пересопниці лунатимуть духовні піснеспіви у виконанні церковних та світських хорів із усієї області.

Виставка «Дорога до храму. 1025-річчю хрещення Київської Русі присвячується» відкрилася у краєзнавчому музеї Рівного. Тамтешні експонати, серед яких давні ікони, скульптури, надбанні хрести, церковне приладдя та книги-стародруки, пов’язані з історією християнства Рівненщини. В окремій експозиції представлений одяг священнослужителів XVIII-XX століття різних релігійних конфесій. А ще відвідувачі виставки зможуть побачити етнографічні експонати, якими користувалися в стародавніх храмах. Окрім того, тут можна буде дізнатися про цікаві епізоди з історії церковного життя Рівненщини. Матеріали та експонати для цього розділу передали у музей церковні громади Рівненщини.

Тематична експозиція запрацювала й у держархіві Рівненської області. Там, зокрема, представлені унікальні церковні книги, видані упродовж останніх двох століть. Тим часом в музеї книги та друкарства Державного історико-культурного заповідника м.Острог діє виставка «Хрещення Русі у вітчизняній книжковій спадщині». А у Березнівському краєзнавчому музеї презентували виставку картин місцевої художниці Ольги Осейчук «Храми Березнівщини». Її полотна «написані» тополевим пухом.

Окрім того, для школярів Рівненщини упродовж року проводитимуть тематичні екскурсії, уроки та класні години, а ще демонструватимуть кінострічки про визначні пам’ятки культури та історичний шлях християнства в Україні. Аби велич цієї події змогли відчути й немічні краяни, очільники релігійних громад Рівненщини відслужують святкові молебні з нагоди ювілею хрещення Київської Русі також в інтернатних закладах області. Духовенство просить міцного здоров’я та Божого благословення для одиноких краян похилого віку, а також людей з особливими потребами, котрі величну дату відзначають у територіальних центрах соціального обслуговування. Таким чином, відзначення 1025-річчя хрещення Русі святкують у кожному куточку Рівненщини.

Схожі:

1025-річчя хрещення Київської Русі визначна подія для всіх українців iconРозпорядження міського голови «06» травня 2008р м. Алчевськ №114 Про відзначення в м. Алчевську 1020-річчя хрещення Київської Русі
Про відзначення в Україні 1020-річчя хрещення Київської Русі”, з метою відзначення річниці хрещення та виховання почуття поваги до...
1025-річчя хрещення Київської Русі визначна подія для всіх українців iconГодина класного керівника до річниці хрещення України-Русі «І возсіяє Божа благодать»
«І возсіяє Божа благодать», присвяченим 1020-літтю хрещення України-Русі. Оскільки всі ми живемо у християнському світі, вважа.,...
1025-річчя хрещення Київської Русі визначна подія для всіх українців iconТур вихідного дня центр культури та історії древньої русі
Парк Київська Русь це унікальне місце, де з максимальною історичною достовірністю відтворена атмосфера Київської Русі V-XIII cт
1025-річчя хрещення Київської Русі визначна подія для всіх українців icon14-16 жовтня 2014 року в вц«КиївЕкспоПлаза»
ВЦ«КиївЕкспоПлаза» (Україна, м. Київ, вул. Салютна, 2-б) відбудеться масштабна І визначна подія лабораторної індустрії України –...
1025-річчя хрещення Київської Русі визначна подія для всіх українців iconТема: Спадкоємці Київської Русі. §10

1025-річчя хрещення Київської Русі визначна подія для всіх українців iconРоль Степана Бандери у національно-визвольному русі XX століття (до 100-річчя з дня народження видатного політичного діяча, голови Проводу оун-б)
Роль Степана Бандери у національно-визвольному русі XX століття до 100-річчя з дня народження видатного політичного діяча
1025-річчя хрещення Київської Русі визначна подія для всіх українців iconАдміністрація блогу вітає могилівчан та всіх українців з Новим 2011 роком та Різдвом Христовим!

1025-річчя хрещення Київської Русі визначна подія для всіх українців iconАдміністрація блогу вітає українців з Різдвом Христовим!
Щиро вітаємо всіх зі світлим святом Різдва Христового, святом оновлення, мрій і сподівань!
1025-річчя хрещення Київської Русі визначна подія для всіх українців iconЛ. М. Панченко
...
1025-річчя хрещення Київської Русі визначна подія для всіх українців iconТака ініціатива сприятиме стабілізації ситуації в регіоні та має бути підтримана всіма мирними робітниками підприємств всіх форм власності на Донбасі.
Донбасі. Така ініціатива сприятиме стабілізації ситуації в регіоні та має бути підтримана всіма мирними робітниками підприємств всіх...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©bal.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи