Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи icon

Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візиНазваОсновні документи необхідні для отримання короткотермінової візи
Дата конвертації22.08.2014
Розмір114.79 Kb.
ТипДокументи
джерело

Якщо Ви запланували подорож до Республіки Польща із службовою, туристичною та приватною метою, Вам необхідно подати документи на одержання короткотермінової візи, яка являється Шенгенською візою та дає право перебувати на території Польщі, а також у країнах Шенгенської угоди, в період до 90 днів впродовж 6 місяців.

До країн Шенгенської угоди входять: Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Іспанія, Голандія, Ісландія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Швейцарія, Швеція, Угорщина, Італія.
Щоб отримати візу, необхідно подати у консульство візову анкету в терміні не коротшим ніж за тиждень до запланованого виїзду.

^ Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи:


 • Заповнений латинськими літерами формуляр (польською мовою, англійською, українською - транслітерація). За неповнолітнього подає візову анкету один із батьків або опікун. Це означає, що за неповнолітнього, вписаного до паспорту одного з батьків або юридичного опікуна, подається окрема візова анкета, і неповнолітній отримує окрему візу у паспорті одного з батьків або юридичного опікуна. Формуляр візової анкети можна отримати безкоштовно: в охорони, на Інтернет-сторінці консульства, в туристичних агенціях та авіакомпаніях.

 • Одне кольорове фото 3,5 x 4,5 cм, чітке, чисте та контрастне, видруковане на папері високої якості на білому фоні. Фото не старше 6 місяців та таке, що дає підстави зідентифікувати заявника, зроблене анфас (прямо), яке виразно представляє очі та обличчя з двох сторін від верхньої частини голови до верхньої частини плеч, в такий спосіб, щоб обличчя займало 70-80% фотографії. Фото повинно представляти особу без головного убору, яка дивиться прямо, із замкнутими вустами, обличчя не може бути закрите волоссям. У випадку осіб, які носять окуляри, фотографія повинна виконувати наступні вимоги: не затемнені лінзи, оправа не може закривати жодної частини ока, не можуть бути присутні будь-які світлові ефекти.

 • Закордонний паспорт та копія першої сторінки закордонного паспорту. Паспорт повинен містити підпис та бути дійсним щонайменше 3 місяці від дати закінчення дії візи. Термін дії закордонного паспорту не повинен перевищувати 10 років. Продовжені паспорти не прийматимуться. Закордонний паспорт повинен містити щонайменше 2 чисті сторінки (призначені для візи). Паспорти приймаються без додаткових обкладинок напр. шкіряних, пластикових.

 • У випадку наявності інших закордонних паспортів слід додати їх до візової анкети (оригінал і/або ксерокопія).

 • Внутрішній паспорт (оригінал і ксерокопія).

 • Документи, що засвідчують наявність фінансових засобів, якими володіє заявник з метою покриття коштів подорожі, напр.: витяг (довідка) з банківського рахунку, дорожні чеки, депозитний рахунок (рух коштів за останні 3 місяці), кредитні картки (банківська довідка про наявність коштів на картці), довідка з місця праці з зазначенням посади і розміру заробітної плати за останні 6 місяців, запрошення (оригінал та копія), видане у відповідності до Закону «Про іноземців» від 13 червня 2003 року (видається у Воєводському управлінні).

 • Страховий полюс із покриттям мінімум € 30 000, що діє у всіх країнах Європейського Союзу (оригінал і ксерокопія). Страховий полюс слід заповнити машинописом. У випадку одноразової візи - страховий полюс повинен бути дійсним протягом терміну дії візи та впродовж усього терміну перебування. У випадку багаторазової візи – страховий полюс може бути дійсним впродовж першого періоду перебування. Рекомендуємо, щоб під час подання візової анкети з метою отримання одноразової або двохразової візи термін дії страхового полюсу містив додаткові 15 днів.

 • Оригінал довідки з місця праці:

- Для працівників: довідка з місця праці на фірмовому бланку з контактними даними організації, з зазначенням посади, стажу праці та розміру заробітньої плати за місяць, доходи за півроку.

- Для підприємців: копія реєстрації підприємства місцевими органами влади.

- Для студентів: довідка з навчального закладу, у випадку подорожі, яка відбувається протягом навчального року також довідка – дозвіл про відсутність на заняттях.

- Для пенсіонерів – пенсійне посвідчення (оригінал і ксерокопія).

● Бронювання квитків (літак, потяг, автобус). У випадку подорожі приватним автомобілем – водійські

права і техпаспорт (оригінал і ксерокопія).

● Якщо заявник є неповнолітньою особою та подорожує сам або в супроводі одного з батьків

вимагається долучення оригіналу і ксерокопії письмової заяви – згоди другого з батьків або

опікуна (оригінал і ксерокопія).У випадку, коли отримання згоди є неможливим – необхідно подати

документ, який пояснює причину відсутності згоди (напр. довідка матері-одиночки або інший

документ). Свідоцтво про народження (оригінал і ксерокопія). Ксерокопія внутрішніх паспортів

батьків або опікуна, а також копії дійсних віз у випадку спільної подорожі.

● Консульський збір за прийняття та розгляд візових документів становить (для гр. України 35 Євро).
^ Особи, які не є громадянами України, додатково повинні представити:

- українську візу (яка уповноважує до повернення на територію України) або дозвіл на постійне місце проживання, прописку дійсну після планованого повернення на Україну.


Додаткові вимоги:


 1. Для членів офіційних делегацій:

 • Офіційне запрошення, адресоване Українській стороні (копія, оригінал не вимагається).

 • Лист в оригіналі або нота органів влади на підтвердження того, що заявник входить до складу делегації, яка, на запрошення польської сторони, візьме участь у відповідних заходах.


^ Б) Для підприємців та представників бізнес структур:

 • Оригінал письмового запрошення від юридичної особи чи компанії, яка приймає, бюро чи відділення такої юридичної особи чи компанії з вказаними у ньому періоді перебування та строком дії; державного чи місцевого органу влади держави-члена ЄС;організаційного комітету торгово-промислової виставки, конференції чи симпозіуму, що проводиться на території держави-члена ЄС*.

* ^ Запрошення повинно містити наступну інформацію:

У випадку, коли сторона, що запрошує, являється юридичною особою, товариством або бюро, відділом такої юридичної особи, або товариством з головним офісом на території держави–члена ЄС – повну назву, адресу та реєстраційний номер у формі, яка вимагається місцевим законодавством даної держави – члена ЄС.
^ В) Для водіїв, що здійснюють вантажні та пасажирські перевезення на транспортних засобах, зареєстрованими в Україні:

 • Оригінал клопотання від Національної спілки перевізників України, яка надає послуги з міжнародних автомобільних перевезень, в якому вказується мета, період перебування, кількість в’їздів на територію держави-члена ЄС протягом певного періоду та дані про реєстрацію транспортного засобу в Україні.

Якщо особа не є членом ASMAP:

 • Оригінал запрошення від партнерів, копія договору між польською і українською фірмами, свідоцтво реєстрації фірми, ліцензія фірми на право здійснення міжнародних перевезень, запрошення від польського парнера, довідка про працевлаштування у даній фірмі, водійські права.

 • Копія трудової книжки, затверджена печаткою працедавця.

 • Зобов’язання українського підприємства чи компанії, що приймає в Республіці Польща, покрити всі витрати, пов’язані з поїздкою.

 • Водійські права (оригінал і ксерокопія).


Г) Для членів команд потягів, рефрижераторів і локомотивів міжнародного сполучення:

 • Письмове клопотання від Державної адміністрації залізничного транспорту України (Укрзалізниці).

 • Зобов’язання українського підприємства покрити всі витрати, пов’язані з поїздкою.


E) Для журналістів (не стосується незалежних журналістів):

 • Довідка чи інший документ в оригіналі, виданий професійною організацією (Національною спілкою журналістів України), яка підтверджує, що дана особа є професійним журналістом

 • Документ, виданий роботодавцем, який засвідчує мету подорожі, пов’язану з виконанням службового доручення.


^ E) Для осіб, які беруть участь у наукових, культурних та мистецьких заходах, а також в університетських та інших програмах обміну:

 • Документ, виданий роботодавцем, який посвідчує, що мета подорожі пов’язана з виконанням службового доручення.

 • Оригінал запрошення від організаторів відповідних заходів (з переліком учасників, інформацією щодо тривалості програми та сторони, яка буде покривати витрати, пов’язані з візитом).


Ж) Для учнів, студентів, студентів післядипломної освіти та викладачів, котрі їх супроводжують, з метою навчання, участі в тренінгах, а також участі в рамках програм обміну та інших освітніх заходів:

 • Оригінал документу або довідка про зарахування до університету, коледжу чи школи, або довідка з курсів (з інформацією про тип, тривалість навчання та особу, яка покриє всі витрати).

 • Студентський квиток з університету, коледжу чи школи, студентом або учнем яких буде дана особа.

^ З) Для учасників міжнародних спортивних заходів та осіб, що їх супроводжують з професійною

метою:

● Оригінал клопотання від організації, яка запрошує: компетентні органи влади, Національна

Федерація спорту та Національний Олімпійський Комітет держав-членів ЄС (вказати назву, дати та тривалість турніру, назву клубу/команди, яку запрошено до участі, перелік учасників із вказаними датою народження та посадою).

● Документ, який підтверджує , що заявник спортсмен та член спортивної організації.

● Підтвердження оплати подорожі та проживання або ж гарантійний лист від організації, яка

запрошує, із зобов’язанням покрити всі витрати.


^ И) Для учасників офіційних програм обміну, організованих містами – побратимами:

 • Запрошення від Голови адміністрації, мера міста – побратима (з доданим списком учасників заходу, періоду тривання та сторони, що покриває витрати).

 • Лист від органу міської влади з долученим списком учасників.

 • Довідка з місця роботи, школи, ВУЗу.


I) Для осіб, котрі в'їжджають до Польщі з метою відвідин:

 • Оригінал та копія запрошення, зареєстрованого в Управлінні воєводи.

 • Документ, що підтверджує спорідненість (свідоцтво шлюбу, народження і т.д.).

 • У випадку близьких родичів – подружжя, діти (в тому числі усиновлені), батьки (в тому числі опікуни), дідусі та онуки, які відвідують громадян Європейського Союзу або України, що легально проживають на території України або держав Європейського Союзу: письмова заява особи, яка запрошує (оригінал та копія).

Письмова заява повинна містити наступну інформацію:

- прізвище та імена, адрес та номер телефону особи, що запрошує,

- прізвище, ім’я, адрес, дата народження та номер паспорту особи, яку запрошують,

- термін та місце перебування,

- інформація про ступінь родинного зв’язку особи, яку запрошують. У випадку, коли сторони не знаходяться у родинному зв’язку – вимагається подання обгрунтування про місце та час коли ці сторони зустрічались.

- інформація про особу, яка покриває кошти подорожі та перебування.

- запрошення необхідно завірити у нотаріуса. До запрошення слід долучити копію першої сторінки паспорту особи, яка запрошує. У випадку, якщо запрошуюча сторона не являється громадянином РП – копію карти постійного проживання.
^ Ї) Для родичів, які планують взяти участь у похоронній церемонії:

 • Офіційний документ в оригіналі або копія цього документу, що засвідчує факт смерті.

 • Документ, що підтверджує родині чи інші зв’язки між заявником та похованим (свідоцтво про шлюб, про народження…).


K) Для осіб, які планують відвідати військові та цивільні цвинтарі:

 • Офіційний документ в оригіналі, що підтверджує існування та факт утримання могили.

 • Документ, що підтверджує родині чи інші зв’язки між заявником та похованим (свідоцтво про шлюб, про народження…).

 • Бронювання квитка (на літак/автобус) на повернення. Якщо ви подорожуєте автомобілем, потрібно подати копії „зеленої” карти, посвідчення водія та технічного паспорту.

 • Довідка з Червоного Хреста (оригінал і ксерокопія).


^ Л) З метою лікування:

 • Оригіналі від медичного закладу країни-члена ЄС із підтвердженням необхідності надання медичної допомоги у зазначеному закладі, інформацією щодо тривалості лікування та його орієнтовної вартості.

 • Підтвердження наявності фінансового засобів для покриття вартості лікування.


^ M) для туристів:

 • Виїзди, організовані туристичними фірмами: Ваучер або лист від туристичної польської фірми, що підтверджують бронювання готелю з наступною інформацією: термін бронювання, прізвища та імена осіб, котрих це стосується, адреса та телефон готелю, інформація про розмір здійсненої оплати. Бронювання готелю повинно бути частково або у цілому оплаченою (оригінал або факс підтвердження про оплату).

 • ^ Для індивідуальних туристів: Ваучер або лист від туристичної польської фірми, що підтверджують бронювання готелю з наступною інформацією: термін бронювання, прізвища та імена осіб, котрих це стосується, адреса та телефон готелю, інформація про розмір здійсненої оплати. Бронювання готелю повинно бути частково або у цілому оплаченою (факс). У випадку бронювання через Інтернет – інформація про гарантування оплати кредитною карткою.

 • План туристичної поїздки.


Н) для транзитних віз:

 • Оригінал та копія дійсної візи держави слідування.

 • У випадку відсутності необхідності в отриманні візи до держави слідування – документ, що підтверджує мету подорожі.


Загалом, вище вказані документи є достатніми для видання візи. Однак, консул на власний розсуд, може вимагати інші додаткові документи.
Генеральне консульство РП у Харкові має право запросити заявника на співбесіду.
Подання підроблених документів та з’ясування неправди може стати причиною заборони в’їзду громадянина України до країн Шенгенської зони.
Документи необхідні для отримання візи необхідно подавати в термін не швидше ніж за 3 місяці перед запланованою подорожжю.
Генеральне консульство РП у Харкові не приймає документи, направлені безпосередньо до консульства факсом, поштою та електронною поштою.

Не можна мати дві дійсні Шенгенські візи.

Термін розгляду візових документів

Рішення про видачу візи приймається протягом 5 робочих днів з моменту подачі візової анкети та додаткових документів. У випадку необхідності детальної перевірки документів розгляд справи може бути продовжений до 30 днів. В термінових випадках рішення про видачу візи може бути прийняте протягом трьох днів або швидше перед запланованим виїздом.

Наявність візи не гарантує в’їзду на територію Шенген.

Остаточне рішення про в’їзд приймає Прикордoнна служба.Схожі:

Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи iconАнкета для отримання Шенгенської візи

Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи iconАнкета для отримання Шенгенської візи

Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи iconАнкета для отримання Шенгенської візи Безкоштовний бланк
Для неповнолітніх: прізвище, ім'я, адреса (якщо відрізняється від адреси заявника) та громадянство особи, що має батьківські права...
Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи iconУвага !! В пункті Прийому Візових Анкет візові анкети треба заповлювати від руки
Республіки Польща із службовою, туристичною та приватною метою, Вам необхідно подати документи на одержання короткотермінової візи,...
Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи iconДокументи, необхідні для отримання кредиту на купівлю автомобілю
...
Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи iconДокументи, необхідні для отримання кредиту на купівлю автомобілю
...
Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи iconДокументи, необхідні для отримання Іпотечного кредиту
Копія довідки про присвоєння індивідуального ідентифікаційного номеру фізичної особи – платника податків щодо Позичальника, його...
Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи iconДокументи, необхідні для отримання Іпотечного кредиту
Копія довідки про присвоєння індивідуального ідентифікаційного номеру фізичної особи – платника податків щодо Позичальника, його...
Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи iconПам'ятка для отримання візи з метою лікування до Федеративної Республіки Німеччина
Ство може, власне, лише тоді, коли заявник особисто подаватиме свою заяву у Посольство. Тому, в принципі, необхідною є особиста співбесіда...
Основні документи необхідні для отримання короткотермінової візи iconМетодические рекомендации для студентов, обучающихся по направлению подготовки
Методичні матеріали містять перелік лекційних тем; основні питання, необхідні для підготовки до семінарських і практичних занять;...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©bal.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи